Vánoční stánek střediska STŘELA 2013

Vánoční stánek „Skauti dětem“

Vánoční stánek „Skauti dětem“ je tradiční předvánoční akce charitativního rázu pořádaná již 14 let střediskem Střela. Výtěžek stánku je každoročně darován vybrané plzeňské neziskové organizaci, která pracuje s dětmi a mládeží. V minulosti jsme výtěžkem podpořili např. Pomocné tlapky, o. p. s., Motýl, o. s., Ty a Já, o. s., plzeňskou Diakonii ČCE nebo Nadační fond Klíček.

Ve stánku se prodávají originální ručně vyrobené výrobky, na jejichž výrobě se podílejí děti i dospělí ze střediska Střela. V posledních letech se k naší radosti skupina vyrábějících a prodávajících rozrostla také o skauty z 28. oddílu Vločka, 70. oddílu Zálesák a 10. oddílu Ookenanis.

Názvem „Skauti dětem“ je vlastně vyjádřena myšlenka vánočního stánku – skauti darují vlastními silami získané peníze neziskové organizaci pracující s dětmi a mládeží. Touto smysluplnou činností také naplňují jeden z bodů skautské výchovné metody – „službu společnosti“.

Vzrůstající zájem o spolupodílení se na přípravě stánku i každoročně se zvyšující výtěžek dokazují, že se vánoční stánek těší velké oblibě Plzeňanů a pro některé se stal i nedílnou součástí doby předvánoční.

Srdečně vás zveme na letošní ročník vánočního stánku „Skauti dětem“, jehož výtěžek bude věnován ZŠ a MŠ pro zrakově postižené a vady řeči na rekonstrukci školní zahrady pro handicapované děti. Stánek naleznete na rohu Františkánské ulice a Kopeckého sadů v termínu 11.-13. a 16.-18.12. vždy od 12:00 do 17:30. Fotografie z minulých ročníků si můžete prohlédnout zde: http://skautidetem.rajce.idnes.cz/