Skautské údolí

Naučná stezka Skautské údolí - skutečná hra v přírodě +

Skautské středisko Střela uspělo ve druhém ročníku výzvy Pěstuj prostor se svým projektem „Skautské údolí - skutečná hra v přírodě“, jehož záměrem je propojit genius loci Českého údolí s rozvojovými skautskými aktivitami v přírodě.

Rádi bychom využili přirozeného přírodního prostředí k propojení vzdělávání návštěvníků o charakteru místa zároveň s hrou a rozvojem různých skautských dovedností. Během léta 2014 jsme tedy připravili naučnou stezku „Skautské údolí – skutečná hra v přírodě“, kterou jsme slavnostně otevřeli v září v rámci Víkendu plného objevů.

Užitková zahrada a koutek pro přírodu v Českém skautském údolí +

V průběhu Zeleného víkendu v září 2014 jsme se společně s dětmi ze skautských oddílů a návštěvníky z řad veřejnosti zamýšleli, jak upravit a vylepšit prostory kolem skautských kluboven v Českém údolí. Zaměřili jsme se zejména na to, kde založit novou užitkovou zahradu na pěstování ovoce, zeleniny a bylinek, jak se postarat o užitečné živočichy, kteří mohou pomáhat se zahradničením (třeba včelky, ježky, ptáčky a další),jak si poradit s odpady, které tu vznikají, a co udělat s dešťovou vodou, aby bez užitku neutíkala.

Questing - První hledačka v Plzeňském kraji +

Questing neboli hledačka je cesta za pokladem. Navodí ti úsměv na tváři i se něco zajímavého dozvíš.

Každý z nás už někdy něco hledal, ale opravdový poklad? S námi ho můžeš najít!

Stačí, když si vytiskneš přiložený list papíru a podle básniček na něm napsaných budeš postupovat dál a dál. Cestou budeš plnit úkoly a za odměnu postupně písmenko po písmenku odkrývat tajné heslo. Až se ti na konci putování podaří nalézt truhlu s pokladem, přijde ti heslo vhod.

Tak co? Chceš zažít dobrodružství ve městě, ale přitom v přírodě?