Naučná stezka Skautské údolí - skutečná hra v přírodě

Skautské středisko Střela uspělo ve druhém ročníku výzvy Pěstuj prostor se svým projektem „Skautské údolí - skutečná hra v přírodě“, jehož záměrem je propojit genius loci Českého údolí s rozvojovými skautskými aktivitami v přírodě.

Rádi bychom využili přirozeného přírodního prostředí k propojení vzdělávání návštěvníků o charakteru místa zároveň s hrou a rozvojem různých skautských dovedností. Během léta 2014 jsme tedy připravili naučnou stezku „Skautské údolí – skutečná hra v přírodě“, kterou jsme slavnostně otevřeli v září v rámci Víkendu plného objevů.

Naučná stezka se skládá z pěti zastavení v přírodě v okolí skautských kluboven a dětských hřišť v Českém údolí a kromě zajímavých informací nabízí dětem s rodiči tipy na jednoduché přírodní hříčky, které mohou využít při svých rodinných vycházkách. Věříme, že právě aktivní, skutečnou hrou v přírodě, si mladí lidé mohou vybudovat kladný vztah ke svému okolí. A kdo by si chtěl ničit nejlepší hřiště na světě – les, řeku, stromy?! Místa, ke kterým vážeme hezké vzpomínky, nám přirostou k srdci a přirozeně o ně chceme pečovat.

Upoutávka na Víkend plný objevů 2014709.02 KB